O nás a o výrobě skříní

Jsme společnost s 15-letou historií a praxí v nábytkové výrobě. Přečtěte si více o našich postupech, rozsahu a kvalitě výroby, o našem přístupu k návrhu i k zákazníkovi a další užitečné informace.

Proč skříň od nás?

  • Máme 15 let zkušeností
  • Přistupujeme ke každému klientovi individuálně, takže každá zakázka je unikátní
  • Na naše výrobky dáváme 5letou záruku
  • Používáme svou vlastní výrobu
  • Záleží nám na každé zakázce a s touto filozofií k ní také přistupujeme
  • Snažíme se nabídnout výhodnou cenu vzhledem k nabízené kvalitě

Jaké typy skříní vyrábíme?

Vestavěné skříně na míru

Skříně na míru jsou nejefektivnější způsob, jak využít prostor pro uložení čehokoliv. Rozměry dokážeme přizpůsobit téměř každému prostoru, tím ho beze zbytku využít. Vždy pak budete mít při ruce vše, co potřebujete. Díky dlouholetým zkušenostem Vám dodáme výrobek, který bude sloužit mnoho dalších let. Různé typy skříní si můžete sami navrhnout v 3D konfigurátoru nebo prohlédnout v galerii našich realizací.

Skříně s posuvnými dveřmi

Když řekneme „vestavěná skříň“, většina lidí si nejspíš představí skříň od podlahy do stropu s posuvnými dveřmi. I u nás je to nejčastěji vyráběný typ skříně. Důvody jsou prosté. Je to stále nejlepší způsob, jak vytvářet úložné prostory. Posuvné dveře jsou elegantní, oproti otvíravým dveřím šetří místo, mohou být mnohem širší a i otvírání je pohodlné a tiché. Drobnou nevýhodou je, že mechanismus posuvných dveří ubere 9 cm z hloubky prostoru pro skříň, s čímž je třeba počítat. Posuvné dveře jsou ve většině případů složeny z hliníkového rámu a výplně. Rám dveří, tedy jeho svislé lišty, zároveň slouží jako madla pro otvírání dveří. Pokud hliníkové rámy z nějakého důvodu nechcete, je možné dveře vyrobit bez nich. V takovém případě slouží pro otvírání dveří vybraná zafrézovaná úchytka. Příklady takových dveří naleznete v galerii. Bezrámové dveře lze vyrobit z lamina nebo dýhovaných desek. Skleněné výplně však použít nejdou. Zrcadla či barevná skla musejí mít vždy hliníkový rám. Pokud byste rádi posuvné dveře „oživili“, je možné výplně zkombinovat z různých barev či materiálů. Díky tomu, že posuvné dveře mohou být poměrně široké, umožňují variabilnější uspořádání vnitřku skříně.

Skříně do podkroví

Pokud potřebujete vyrobit šikmou skříň do podkroví nebo např. pod schody, neváhejte se na nás obrátit. Každý šikmý prostor je jiný a existuje mnoho faktorů, které ovlivňují, jaké řešení zvolit. Prostory v podkroví jsou velmi specifické a vyžadují návrh přesně na míru. Aby byl výsledek perfektní, je důležitý každý milimetr.

Skříně s pantovými dveřmi

Dodnes velmi rozšířený druh skříní. Nespornou výhodou otvíravých dveří je využití pro malé skříňky a nástavce. Dveře jsou obvykle z lamina, ale můžeme použít i zrcadlo, sklo, nebo barevné sklo. Skříň s otvíravými dveřmi je další z typů vestavěných, nebo volně stojících skříní. Jde o velmi rozšířený styl otvírání. Výhodou tohoto způsobu je, že dveře jsou v jedné rovině a při pohledu tvoří plochý kompaktní tvar. Výhodou je také to, že na hloubku zabírají pouhé 2 cm (oproti 9 cm u posuvných dveří, viz. výše). Jsou tedy vhodné do prostor, které jsou limitované hloubkou. Zároveň je ale potřeba počítat s tím, že při otevření potřebujete více místa před skříní.

Proces přípravy a výroby skříní u nás

Na začátku procesu je zákazníkova potřeba mít úložné prostory pro své oblečení. Na konci čeká krásná, moderní a praktická skříň. Mezi tím je několik nezbytných kroků, z nichž každý je velmi důležitý a vyžaduje naši pozornost. Na každém z nich pracujeme mnoho let a všechny neustále vylepšujeme. Zde je popis těch nejdůležitějších:

3D konfigurátor

V konfigurátoru si navrhnete skříň podle svých představ. Obdržíte cenovou nabídku, a pokud se vám líbí, potvrdíte předběžný zájem. Náš specialista se vám ozve a spolu doladíte podrobnosti. Pokud bude potřeba, návrh společně upravíte a po odsouhlasení a potvrzení objednávky přejde zakázka do výroby.

Přesné zaměření

Ve zvoleném termínu k vám přijede náš technik, který provede zaměření prostoru. Zaměření provádíme laserovými měřidly a zakreslujeme vše do fotografií na tabletu. Díky tomu je zaměření nejen velmi přesné, ale také rychlé.

Příprava zakázky do výroby

Výroba každé zakázky vznikne nejprve jako 3D projekt v počítači. O to se starají naši konstruktéři. Ti zhodnotí typ skříně, prostudují zaměřený prostor, ve kterém má být nábytek instalován, a připraví jej tak, aby do místa co nejvíce zapadl. Dbají přitom na nejrůznější detaily jako typ podlahových lišt, nerovnosti stěn, podlahy a stropu, vypínače na stěnách apod.
Výsledkem přípravy výroby jsou kompletní data o celé zakázce. V tuto chvíli má již každá polička, každá zásuvka, každý další dílec svůj název, rozměr, označení, kde bude olepen ABS hranou, má naprogramované vrtání a připraven štítek se všemi těmito údaji.

Výroba nábytku

Výroba kvalitních výrobků vyžaduje použití kvalitních technologií. V našem případě se jedná o počítačem řízenou velkoplošnou pilu, olepovačku hran s voděodolným PUR lepidlem a CNC vrtací centrum na vrtání konstrukčních spojů a frézování dílců.

Expedice a montáž

V průběhu výroby procházejí výrobky pečlivou kontrolou a následně jsou uloženy pro expedici a montáž.

Poznámka majitele k cenám

Každá úspěšně realizovaná zakázka je velkým povzbuzením. V případě chyb je tomu naopak, nicméně každá chyba v sobě skrývá důležitý aspekt, a tím je možnost zlepšení. Je potřeba chybu prozkoumat a podle jejího charakteru navrhnout opatření k tomu, aby už příště nenastala. Věřím, že podobným procesem prochází každý bez ohledu na svou profesi. Pokud někdo něco vytváří dostatečně dlouho, pravděpodobně objevil spoustu směrů, kudy cesta nevede.

V začátcích kariéry výroby skříní na míru jsem šel cestou učení a okukování, jak to dělají ostatní. Přitom jsem neustále přemýšlel, jak každou další skříň vyrobit lépe. Postupně jsem si našel vlastní styl a způsoby jak skříně navrhovat, vyrábět a montovat. Po celou dobu působení v oboru se setkávám s tím, jak rozdílné skříně různí výrobci nabízejí. Navštívíte například různé prodejny skříní, řeknete že chcete skříň s danými rozměry, se čtyřmi zásuvkami, posuvnými dveřmi, zrcadlem apod. A někdo vám ji nabídne za 38 tisíc korun a jiný za 74 tisíc.

Jak je to možné? V čem je rozdíl? Ne každý začne trávit čas zjišťováním, v čem rozdíly tkví. Nedá se říci, že vyšší cena je zárukou vyšší kvality, ani to, že nižší cena nesplní svůj účel. Každý výrobce či prodejce má svůj způsob, jak se na trhu prezentuje a prosazuje. Každý je svým způsobem jedinečný, a také proto není jednoduché najít způsob, jak reálně porovnat cenu za podobný produkt od různých dodavatelů. Pokud porovnáváte cenové nabídky od jednotlivých dodavatelů, doporučuji vám pročíst si krátký přehled technických možností skříní a následně se dodavatele informovat, jaké provedení v dané nabídce navrhl. Lépe se pak zorientujete, jestli srovnáváte srovnatelné, a jestli šetříte na správném místě. U každé oblasti v našem přehledu je krátce popsáno, jaké řešení doporučujeme my a proč.

Poznámka na závěr: pokud jste poslední skříň objednávali před více lety, informujte se o novinkách. Doba pokročila a je na čase i standardy u skříní posunout na vyšší úroveň.

Tomáš Korejtko, majitel firmy IBIS Interiér s.r.o.

O nás

Působíme na nábytkovém trhu od roku 2007.